15 Temmuz ihanet gecesi

Ülkenin yaşadığı en uzun geceydi o gece,

Saatler 21:22 de başladı herşey.İlk hedef Genelkurmay başkanlığı oldu  tam 2 dakika sonra başka bir grup İstanbul Akom binasını bastı.

Saatler 21:30’u gösterirken tarihi direniş ilk sinyallerini veriyordu, Teröristler Genelkurmay’dan çıkmak istiyorlardı,fakat karşılarında gerçek vatan evlatları vardı,İlk sıcak temas orada yaşandı.

21:28’de bu sefer hava da hareketlilik başladı.Millet‘in helikopterleri milleti vurmak için havalanıyordu.

Saatler 21:45 olduğunda Asker köprüyü kapatmış,bölgedeki polislerin silahlarını almışlardı.O anlarda kimse ne olduğunu anlamıyor,daha doğrusu anlam veremiyordu.

21:50’de köprünün başında polisler halka olanları anlatmaya çabalıyordu.

Hemen hemen aynı saatler de tanklar yollara çıkmıştı.Sadece İstanbul’da değil Ankara’da aynı şekildeydi.Sürü halinde hareket eden Asker kılıklı teröristler daha önceden planladıkları yerleri bir bir basıyorlardı.Bu güne kadar yapılmış olan tüm darbelerden çok daha iyi planlanmıştı bu darbe girişimi,
Havacı komutanlar tam kadro düğündeydi o gece,darbeciler orayı da bastılar.

22:59’da jetler Ankara’da alçak uçuş yapıyordu.

23:02’de Binali Yıldırım ilk açıklamayı yaptı.  “Uçunda ölüm dahi olsa gereğni yapacağız“ işte bu sözler gecenin ne kadar uzun olacağının habercisiydi.Her yere saldırdılar,her yere girdiler,

Gölbaşında,Genelkurmay’da,İstanbul Büyük Şehir Belediyesinde,Ak Parti, binalarında,Valilik’te her yerdelerdi.

Saat 23:08’de adeta katliyam yapmaya başlamıştı,gözlerini kan bürüyen terörisler Gölbaşı Polis Özel Hareket Daire Başkanlığı’nı vurdular.O gece yağmur gibi mermi yağdı PÖH’ün üzerine,yetmedi bombalamaya başladılar, Bir Ana düşünün hiç birşeyden haberi yokken televizyon kanallarında bir alt yazı geçiyor Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalandı,çok sayıda şehidimiz var,

İşte orada şehit olan kardeşlerimizden biride Demet SEZEN, Demet kardeşimizin gözlerindeki vatan sevgisini gördünüz mü ? Ya güzeller güzeli evladı Hüseyin’nin o masum bakışlarını gördünüz mü ? Hüseyin kardeşimiz ana kuzusu iken o şerefsiz,onursuz hainler onu anasından ayırdı.İnanın el yapsaydı insanın bu kadar gücüne gitmezdi,gene yanardık,gene kahrolurduk, ama giderdik misliyle karşıık verirdik,orayı mezbaya çevirir gelirdik,İhanet içimizden vurdu.Gölbaşı vuruldukdan sonra şehitlerimiz DNA testi yapıldıktan 3 gün sonra ailelere teslim ediildi.

Saat 23:10 İstanbul Valiliği işgal edildi.

Saat 23:16 Yaşar YALDIZ  O bir Vatansever Çankaya Köşkü’ne giden Askeri araçlara elindeki Türk Bayrağıyla engel olmaya çalıştı.Ezdirmem dedi namumusu hainlere,kalleşlere

Saat 23:30’da Genelkurmay Başkanı Org.Hüseyin AKAR’ın darbeciler tarafından rehin alındığı öğrenildi,bu haberin doğruluğu teyit edilmeye çalışılırken yeni bir haber duyuldu.Darbeciler Helikopterle MİT binasına saldırdılar.MİT personeli o saldırıya anında karşılık verdi.O gece MİT düşmedi,Aslanlar gibi saatlerce çatışdılar.

Saat 23:34’de Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ Açıklama yaptı, Onlardan da Ölümden de korkmuyoruz,demokrasiyi aslıya almak için bizi teker teker kurşuna dizmeleri lazım.

Saat 23:49’da Borsa’ya da girdiler. Aynı saatlerde TRT  basıldı.

Saat 00:02 de TRT’den korsan bildirilerini okuttular…

             Çakalın hükmü Kurt gelene kadardır.

Saat 00:03 Reis Marmaris’ten ilk açıklamayı yaptı. Halkı şehir meydanlarına havalimanlarına davet etti.

O dakika ya kadar herşey istedikleri gibi,planladıkları gibi gidiyordu.Hem içeride hem dışarıda leş kargaları Türkiye’yi işgal etmek için bekliyordu.Kıbrıs’ta İngilizler, diğer tarafta terör örgütleri Türkiye’ye girmek için son hazırlıklarını tamamlamışlar sadece emir bekliyorlardı,bu darbe girişiminin bastırılması eğer gecikseydi Türkiye 36 saat sonra işgal edilecek ve iç savaş çıkarılacaktı,sonumuz Suriye’den beter olacaktı.

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır.

 

Saat 00:20 Tükleri güldürmek istiyorsanız,Ölümle tehdit edin, O hain kalkışmanın kırılmasında en önemli anlardan biri gelmişti. ZekaiAKSAKALLI   Ömer HALİSDEMİR’e emri verdi.

Zekai AKSAKALLI  “Sana, vatanımız ve milletimiz adına tarihi bir görev veriyorum. Tuğgeneral Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Onu, karargâha girmeden öldür! Bunun sonunda şahadet var. Biliyorsun seninle 20 yıllık beraberliğimiz var. Hakkını helal et” dedi.

EMREDERSİNİZ KOMUTANIM: Ömer Başçavuş, sonu ölüme varan emir üzerine vakur bir sesle Zekai Paşa’ya hitaben, “Baş üstüne komutanım, hakkım helal olsun. Siz de helal edin” dedi.

Bu sırada darbeci general Terzi helikopter pistinden karargaha yürüyordu. 10 kişilik koruma ekibi etrafındaydı. Tam karargah binasının girişinde ÖKK Koruma Astsubayı Başçavuş Ömer Halisdemir tarafından durduruldu. Terzi ve korumaları “Karargâha giremezsiniz. Zekai Paşa’nın emri” demeye kalmadan kendisi etkisiz hale getirmeye çalışan özel time rağmen namlusuna mermiyi sürdüğü tabancasını çekti darbeci Terzi’yi alnından vurdu. Halisdemir ise 10 koruma tarafından ateş edilerek, başına ve vücuduna isabet eden 30 kurşunla şehit düştü.

Saat 00:30 Cumhurbaşkanı’mız Facetime’dan görüntülü arama yaptı, ve darbenin seyri değişti.Şeytanın beyliği besmeleye kadardır. Artık Türkiye ayaktaydı ve sokaklar inliyordu ,Başaramayacaklarını anladıkları andan itibaren kuduz köpekler gibi saldırmaya başladılar,Şehit haberler birbiri ardına gelmeye başladı.

01:00 sularında sivillerin sokağa çıkıp havalimanına gitmesi üzerine Atatürk Havalimanı’nı ele geçiren askerler, geri çekildi.

01:10 sularında 1. Ordu Komutanı Org. Ümit Güler, CNNTürk televizyonuna telefonla bağlanarak: “Küçük bir grubu temsil ediyorlar. Diğer birliklerle birlikte gerekli tedbirleri alıyoruz” açıklamasını yaptı.

01:20 TSK sitesinde ikinci bir açıklama yapıldı saat 01.20’de sokağa çıkma yasağı açıklaması yapıldı: “Türk Silahlı Kuvvetleri ülke sathında kontrolü ve güvenliği sağlamaktadır. Tüm ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın güvenliği ve can sağlığı için evlerinde kalmaları, sokağa çıkmamaları ve milletin hizmetinde olan Türk askeri ile işbirliği içinde olmaları yüksek öneme haizdir.”

Bu açıklama sonrası İstanbul’da ve Ankara’da camilerden ezan ve sela okunmaya başlandı. Türkiye’nin farklı kent merkezlerinde camilerden ve bazı belediye binalarından insanlara sokağa çıkma çağrısı yapıldı.

02:00 Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na saldırı sonucunda 17 polis hayatını kaybetti.

02:15 Boğaziçi Köprüsü’nde asker kitleyi taradı, çok sayıda yaralı var.

02:22 CNNTürk televizyonu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne girmeye çalışan üçü rütbeli 13 asker gözaltına alındığını bildirdi.

02:30 Bir askeri helikopter TBMM, Deniz ve Hava Kuvvetleri binası yakınlarına ateş açtı. Meclis ve Genelkurmay binasından dumanlar yükseldi.

İstanbul’da Harbiye’deki TRT Radyo binasının önü askerler tarafından çevrildi.

 03:00 Meclis binasına askeri bir helikopterden ateş edildi.

 

AA, AKP’nin reklam işleriyle uğraşan şirketin sahibi Erol Olçak ve 16 yaşındaki oğlunun öldürüldüğünü duyurdu.

03.15 Harbiye’de polis TRT İstanbul Radyosu önüne geldi; binayı çeviren askerle çatışma çıktı. Polisin zırhlı araçtan askerlere “Ateş açmayın” anonsu yaptığı bildirildi.

03:25 Marmaris’te tatil yapan Cumhurbaşkanı‘mız Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı indi. Erdoğan yaptığı açıklamada kendisinin ayrılmasının ardından kaldığı otele saldırı düzenlendiğini açıkladı.

 03.30: Gölbaşı’ndaki TÜRKSAT binasına saldırı yapıldığı bildirildi

 

03.40 Ankara Emniyet Müdürlüğü, savaş uçağı ve helikopter tarafından vuruldu.

TBMM binasına ateş açıldı.

 

16 Temmuz’un öğlen saatlerinde işgal edilen tüm kurumlar geri alınmştı..

 

O gece olanları burada sizlere yeniden aktarmaya çalıştım.Aslında yazdıklarım sadece ufak bir kısmı,sadece satır başları,O gece de yaşananlar çok daha fazlası,halkımızın  o gece gösterdiği büyük kahramanlık ve cesaret satırlara dökülemeyecek kadar büyük.

 

O gece tüm Türkiye tek vücut oldu.,Birlik olunca ne kadar güçlü olduğumuzu gösterdik,O gece de yaşanan kahramanlıklar üzerinden bin yılda geçse unutulmayacak.Bu millet bir kere daha çiğnetmedi namusunu,

Bugün 15 Temmuz gecesini yazmaya çalıştım.Şu anda elimde taslak olarak tuttuğum ve fırsat buldukça da güncellediğim bir yazı var onu tamamladığım da sizlerle gene buradan paylaşacağım,Yazımın konusu Darbe öncesi hazırlık süreci, ve o gece hiç konuşulmayanlar konusunda olacak.

O gece tüm önemli noktalar birer birer düştü MİT düşmedi, Sabaha Kadar çatıştılar.

 

 

Yorum yap

Bir Cevap Yazın